علی مزینانی بیان کرد با توسعه محدوده جنوبی خط 6 و اتصال آن به خط یک در ایستگاه شهرری، طول این خط به حدود 40 کیلومتر خواهد رسید تا به یکی از بلندترین خطوط متروی خاورمیانه تبدیل شود.

به گزارش مرور نیوز، علی مزینانی مجری خط ۶ مترو تهران درباره اتصال خط 6 مترو تهران به خط یک اظهاداشت: خوشبختانه عملیات حفاری بخش توسعه جنوبی خط 6 تا محدوده شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به پایان رسیده و طبق تفاهم صورت گرفته بین شهرداری تهران با راه‌آهن جمهوری اسلامی و نیز تصویب آن در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت، مقرر شده امتداد جنوبی خط 6 تا ایستگاه شهرری(در خط یک مترو) توسعه یابد.

وی افزود: این امر به معنای آن است که باید حدود 1800 متر طول دیگر نیز عملیات حفاری و پوشش بتنی انجام و پیش‌بینی می‌شود زمستان امسال این مقطع از پروژه به اتمام برسد. البته در حال حاضر مرحله اورهال دستگاه حفار مکانیزه را پیش رو داریم که حدود 3 هفته زمان نیاز دارد.

وی بیان داشت: با توسعه محدوده جنوبی خط 6 و اتصال آن به خط یک در ایستگاه شهرری، طول این خط به حدود 40 کیلومتر خواهد رسید تا به یکی از بلندترین خطوط متروی خاورمیانه تبدیل شود.

مزینانی گفت: عملیات حفاری پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو تهران از محدوده دولت آباد تا شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به طول تقریبی 6 کیلومتر عملاً پایان پذیرفته است اما طبق تصمیم مدیریتی اتخاذ شده، قرار است از انتهای ماه جاری و در ادامه عملیات حفاری مسیر با دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع، امتداد جنوبی خط 6 تا ایستگاه شهرری توسعه یافته و به خط یک متصل شود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز