سردار اشتری تاکید کرد: پلیس آگاهی باید در بحث هوشمندسازی پیشتاز باشد تا ان شاء الله بتوانیم در کار مردم و خدمت رسانی مطلوب به آنها تسهیل کننده باشیم.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جمع کارکنان پلیس آگاهی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، شهیدبهشتی  و 72 تن از یارانش با بیان اینکه مسئولیت پذیری و عدالت محوری از ویژگی های بارز شهید بهشتی بود اظهارداشت: وی فردی نابغه و دارای تفکر سیستمی و تشکیلاتی بودند و در تهیه قانون اساسی نقش بسیار تاثیرگذاری داشتند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه ما نیز باید مسئولیت پذیری و عدالت محوری را در راس  تمامی امور قرار دهیم، تصریح کرد: زمانی که مسئولیت و ماموریتی بر عهده ما قرار می گیرد باید با تمام توان از حقوق مردم دفاع و با فساد و بی عدالتی مقابله و مبارزه کنیم پس لازم است که این ویژگی مهم را مورد اهتمام قرار دهیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات 1400 و اینکه نیروی انتظامی مسئول برگزاری انتخاباتی امن بود گفت: بحمداله این انتخابات به لطف خداوند متعال ، هدایت های داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و مجاهدت های تمامی همکاران در سراسر کشور با امنیت و سلامت کامل برگزار شد، به طوری که مقام عظمای ولایت نیز در پیامی از برگزاری انتخابات در امنیت و سلامت از نیروی انتظامی تشکر و قدردانی کردند.

 سردار اشتری افزود: بحمداله مردم با رای قاطع فرد اصلح را انتخاب کردند؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی از چهره های خوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فردی با تجربه، باتقوا، ولایتمدار و به دنبال اجرای عدالت هستند، ان شاء الله ایشان به لطف و عنایت خداوند متعال تمامی مشکلات مردم را حل می کنند و با فساد نیز قاطعانه مبارزه خواهند کرد.

فرمانده ناجا در ادامه با تشکر از زحمات ماموران پلیس در اقصی نقاط کشور اظهار داشت: انصافا پلیس آگاهی، پلیسی تخصصی، حرفه ای و تاثیرگذار در امنیت و آرامش مردم بوده و ان شاء الله با اقدامات مطلوب، نتایج خوبی را در آینده در این حوزه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی و تمامی همکاران باتجربه ای در این مجموعه برای نیروی انتظامی به عنوان سرمایه ارزشمند محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: لازم است به روزرسانی و استفاده از تجهیزات نوین در این مجموعه به کارگیری شود؛ همچنین اصلاح فرآیندها باید به عنوان یک موضوع مهم برای انجام بهتر ماموریت ها  مورد توجه قرار بگیرد و پلیس آگاهی با تسلط و اشراف کامل باید پای کار باشد؛ در واقع با اصلاح فرآیندها می توانیم بسیاری از نقاط ضعف و مشکلات  را رفع کنیم.

سردار اشتری به اهمیت و اهتمام ویژه به ارتقاء اشراف اطلاعاتی اشاره کرد و گفت: بنده معتقد هستم که بخشی از کار شما عزیزان پیش رویدادی است پس اگر بر امور مسلط باشید و تسلط بالا داشته باشید مانع وقوع بسیاری از اتفاقات خواهید شد.

فرمانده ناجا به اهمیت هوشمندسازی در پلیس آگاهی اشاره و تصریح کرد: این امر مهم در این مجموعه باید در اولویت قرار گیرد؛ اپلیکیشن هایی همچون پلیس من راه‌اندازی شده است ؛ پس لازم است با هوشمند سازی پلیس آگاهی در این سامانه فعال باشد.

سردار اشتری تاکید کرد: پلیس آگاهی باید در بحث هوشمندسازی پیشتاز باشد تا ان شاء الله بتوانیم در کار مردم و خدمت رسانی مطلوب به آنها تسهیل کننده باشیم.

وی با بیان اینکه استرداد اموال باید در اولویت قرار گیرد، گفت: براساس گزارش های ارائه شده  در این رابطه اقدامات لازم صورت گرفته است اما کافی نیست، پس این امر باید با برنامه ریزی اصولی و دقیق مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، چرا که مردم باید در جامعه امنیت را احساس کنند و به دنبال افزایش احساس امنیت، اعتماد به پلیس نیز ارتقاء خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: در بحث کاهش سرقت باید سهم سایر دستگاه ها نیز مشخص شود، این امر نیازمند یک کار علمی و نقشه راه است.

سردار اشتری با اشاره به اهمیت کشف علمی جرم گفت: در این خصوص اقدامات مطلوبی انجام شده اما باید پیش از اینها کارهای جدی و حرفه ای صورت گیرد، در واقع لازم است این حوزه را تقویت کنیم و بهره مندی از تجهیزات روز را نیز در اولویت قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز