سید مصطفی سید هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درخصوص تولید واکسن کوو ایران برکت گفت: ما اکنون تولید واکسن را در فاز اول آغاز کردیم و تا امروز 250 هزار دُز تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم.

به گزارش مرور نیوز، سید مصطفی سید هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت تولید واکسن کرونای برکت چگونه است؟»، بیان داشت: ما اکنون تولید واکسن را در فاز اول آغاز کردیم و تا امروز 250 هزار دُز تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم.

وی ادامه داد: تا پانزده تیرماه این تعداد را به یک و نیم میلیون دُز می‌رسانیم و تا پایان تیر ماه به سه تا چهار میلیون دُز خواهیم رساند و بعد از تیرماه وارد فاز دوم تولید خواهیم شد.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: در آن زمان بالغ بر 5 میلیون دُز واکسن خواهیم داشت و ما تا پاییز خواهیم توانست 30 تا 40 میلیون دُز واکسن در ماه تحویل وزارت  بهداشت دهیم.

سید هاشمی در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای صادرات واکسن برکت دارید؟»، ابراز داشت:تا زمانی که تزریق واکسن کرونا در داخل کشور انجام نگرفته است و مطمئن نشدیم همه مردم کشورمان تزریق واکسن داشته‌اند صادرات نخواهیم داشت.

وی درباره «میزان ایمنی واکسن برکت»، خاطرنشان کرد: ایمنی واکسن برکت بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت بالای 90 درصد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز