امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ تیر ماه) در برخی نواحی ‌پرتردد شهری غبار محلی و افزایش نسبی آلاینده‌های جوی و طی دو روز آینده روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۱۴ تیرماه) وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با افزایش ابر و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ تیر ماه) در برخی نواحی ‌پرتردد شهری غبار محلی و افزایش نسبی آلاینده‌های جوی و طی دو روز آینده روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز نشان می‌دهد که در صبح امروز (۱۴ تیر ماه) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

با رشد نسبی ناپایداری جوی طی روز همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، بااین حال احتمال تولید و تجمع آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به همراه خواهد داشت. کاهش تندی باد تا اواخر وقت نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت جوی تا صبح فردا (۱۵ تیر ماه) ادامه خواهد یافت و با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز تا حدودی شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا می‌کند.

کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۱۵ تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود بنابراین برقراری وضعیت نامطلوب در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی‌اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۱ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز