رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۳ نفر و کشف بیش از ۹ هزار دستگاه لوازم یدکی قاچاق، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی قاچاق شده را ۳۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اظهار کرد: روز گذشته برابر اطلاع از دپو و نگهداری لوازم یدکی قاچاق در ملکی مسکونی در خیابان امام خمینی، مأمورین این پلیس طی یک عملیات همزمان و منسجم به محل اعزام که پس از رصدهای اطلاعاتی نامحسوس، مشاهده می‌گردد مقادیری لوازم یدکی خودرو (تسمه تایم) خارجی در محل موجود بود.

وی بیان داشت: در بررسی اولیه مشخص گردید کالاها فاقد مشخصات و اسناد مثبته گمرکی می‌باشد و مشخصات ثبت شده بر روی آنها تقلبی بوده و همچنین تعداد سه دستگاه شابلون زن در محل موجود است.

گودرزی عنوان داشت: در ادامه تحقیقات مشخص گردید کالاها از چین به تهران منتقل و با توجه به اینکه تسمه تایم‌های چینی فاقد کیفیت بوده و در بازار خریدار ندارد، اقدام به تغییر مارک آنها را با دستگاه شابلون به مارک‌های معتبر محصول کشورهای کره و اتحادیه اروپا و فروش در بازار می‌نمودند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصدهای اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالکین کالاها را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالکین کالاها را دستگیر و با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳۵ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز