سردار اشتری تصریح کرد: اقدامات سلبی و ایجابی نیروی انتظامی در راستای توجه به امر به معروف و نهی از منکر و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، نشأت گرفته از امر الهی، شرعی و وظایف قانونی خود است.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری در مراسم اختتامیه جشنواره ملی گوهر فاطمی ( ویدئو کنفرانسی در سراسر کشور) با تبریک سالروز ازدواج الهی و آسمانی امیرالمومنین حضرت علی (ع) و حضرت صدیقه طاهره فاطمه الزهرا (س) با بیان اینکه بحمداله در موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سهم خوبی دارند، اظهار داشت: عفاف و حجاب یکی از موضوعات اساسی در انقلاب اسلامی و فرهنگ ایرانی – اسلامی ما است و همانگونه آیت الله سید کاظم صدیقی رئیس ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور اشاره داشتند همه دستگاه های مسئول برای تحقق این مهم باید پای کار بیایند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در کمیسیون عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب اسلامی، 300 مصوبه برای 26 دستگاه مسئول تعیین شده که یکی از این سازمان های متولی نیروی انتظامی است.

وی تصریح کرد: سهم همه دستگاه ها در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید مشخص شود  چرا که متاسفانه برخی از سازمانها  و نهادهایی که در این حوزه مسئولیت دارند یا وارد میدان و صحنه عمل نشدند یا کارکرد جدی و اثربخشی نداشتند .

اشتری با  تاکید بر اینکه متولیان حوزه عفاف و حجاب باید همت بگمارند و این فریضه فراموش شده را در جامعه احیاء کنند، خطاب به حضار ادامه داد: با حضور شما خواهران محترم ، برادران عزیز و مسئولان و کسانی که در این زمینه فعال هستید و احساس وظیفه می کنید ان شاء الله بتوانیم این فریضه را اجرایی کنیم.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی ضمن اینکه حافظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ماموریت امر به معروف و نهی از منکر را نیز داراست؛ پلیس حافظ امنیت مردم، جان، مال و ناموس مردم است و یکی از وظایف مهم ناجا این است که در حوزه امر معروف و نهی از منکر وظیفه خود را انجام دهد.

سردار اشتری تصریح کرد: اقدامات سلبی و ایجابی نیروی انتظامی در راستای توجه به امر به معروف و نهی از منکر و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، نشأت گرفته از امر الهی، شرعی و وظایف قانونی خود است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی میدان دار و در نوک پیکان اجرای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: همه دستگاه ها و متولیان امر باید به وظایف خود پیرامون توسعه فرهنگ عفاف و حجاب عمل کنند.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: ما در قبال توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، وظیفه شرعی و قانونی مان را انجام می دهیم و حتی اگر سایر سازمان ها و دستگاه ها پای کار نباشند، ماموریت ما متوقف نمی شود، هر چند که معتقدیم اگر همه متولیان امر پای کار بیایند به دستاوردهای مطلوب تری می رسیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یک بررسی علمی و میدانی مطرح کرد: مطابق این بررسی علمی و کارشناسی، دریافتیم در هر جامعه و محیطی که به توسعه فرهنگ عفاف و حجاب توجه بیشتری می شود، آسیب پذیری و ناهنجاری کمتر و زنان و دختران در امنیت بالاتری هستند.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: هر مقدار که از فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی دور شده و به فرهنگ غربی نزدیک تر می شویم، آسیب ها بیشتر می شود، از طرفی آمارها بیانگر این است که زنان و دخترانی که عفاف و حجاب را رعایت نمی کنند بیشتر در معرض خطر هستند و در مقابل کسانی که پوشش مناسب دارند امنیت بالاتری شامل حالشان می شود. هر فردی که عفاف و حجاب را رعایت می کند بیشتر مصون بوده و در عین اینکه امنیتش بیشتر است کمتر دچار آسیب می شود.

وی با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم فرهنگ عفاف و حجاب را توسعه و ترویج دهیم، ادامه داد: در قبال توسعه این فریضه واجب و الهی، مسئولیت و وظایف از فرد و خانواده آغاز و تا اجتماع گسترده می شود و به ویژه کسانی که در سازمان ها مشغول خدمت هستند باید به رعایت این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

اشتری با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بیشتر در جامعه باید بستر سازی و از همه ظرفیت ها استفاده کنیم، تاکید کرد: باید هنرمندانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را تقویت کنیم و لازم است در این راستا از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه ملی و صاحب نظران و هنرمندان بهره ببریم.

سردار اشتری با بیان اینکه برگزاری جشنواره هایی با مضامین چادرهای آسمانی، گوهر فاطمی و ... گام ها و اقداماتی در راستای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است، تصریح کرد: طی سال های اخیر برگزاری چنین جشنواره های اجتماعی و فرهنگی دستاوردها و اثربخشی های مثمرثمری را به همراه داشته است.

وی با اشاره به همت معاونت اجتماعی ناجا در برگزاری اختتامیه جشنواره ملی گوهر فاطمی ( به صورت ویدئو کنفرانسی  در سراسر کشور) خاطر نشان کرد: دبیرخانه عفاف و حجاب در معاونت اجتماعی ناجا باید در طول سال و همه ایام فعال باشد و صرفا این فعالیت منوط به برگزاری چنین جشنواره هایی نباشد.

فرمانده ناجا با قدردانی از اصحاب رسانه که پل ارتباطی نیروی انتظامی و مردم هستند، خاطرنشان کرد: با مروری بر وصیت نامه شهدا در می یابیم که همواره بر حفظ حجاب و عفاف تاکید و توصیه داشتند و بنابراین ما نیز باید توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را با اقداماتی عالمانه و حکیمانه دنبال کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز