سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگی از تشدید بارش‌های موسمی همراه با رشد ابرهای همرفتی در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید بارش‌های موسمی همراه با رشد ابرهای همرفتی آورده است: از صبح جمعه تا اواخر وقت جمعه (۲۵ تیرماه) بارش شدید باران و وقوع رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی در پاره‌ای نقاط خیزش گرد و خاک، با احتمال تگرگ در جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نیست بنابراین اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با خطرات احتمالی ، تقویت سازه‌های موقتی، احتیاط در صعود به ارتفاعات و احتیاط در چرای دام ها در مراتع مرتفع پیش‌بینی می‌شود.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز