وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 122 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 23 تیر 1400 با شاخص 122 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 121 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

 بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح روز چهارشنبه (۲۳ تیر ۱۴۰۰) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و نیز انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

 افزایش نسبی تندی باد در طی روز تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، بااین حال با افزایش دما در ساعات بعدازظهر و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود، همچنین احتمال وزش باد نسبتاً شدید و گسیل گردوخاک از مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و بنبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۲۴ تیر ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است با کاهش نسبی تندی باد تا شامگاه پنجشنبه و افزایش ترافیک، پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز