علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران از افتتاح 4 ایستگاه جدید در خط 6 مترو تهران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران درباره بهره برداری از 9 کیلومتر مسیر خط 6 مترو اظهارداشت: فارغ از ایستگاه شهید رضایی در خط 6 که عملیات اجرایی آن رو به پایان بوده و امیدواریم بزودی شاهد بهره برداری از این ایستگاه باشیم، در بخش جنوبی خط 6 امکان افتتاح 4 ایستگاه کارگر، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر(عج) و میدان شهدای هفتم تیر تا پایان سال جاری وجود دارد.

وی افزود: در صورت تحقق این امر، عملاً 9 کیلومتر از مسیر خط 6 در بخش حدفاصل ایستگاه میدان امام حسین(ع) تا ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس وارد مدار بهره برداری خواهد شد. البته اینها همه به شرطی است که منابع مالی مورد نیاز برای تزریق به پروژه در موعد مقرر تامین شود و به این منظور در تلاش هستیم تا فرآیند انتشار و فروش اوراق مشارکت سال 1399 در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

امام در مورد دیگر اقدامات پیش رو که مربوط به خط 6 مترو خواهد بود، افزود: امسال دو ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش را در این خط به بهره برداری رسانده ایم و امیدواریم ایستگاه شهید رضایی نیز در تابستان افتتاح شود. از طرفی تلاش مستمری در حال انجام است تا پروژه حفاری توسعه جنوبی خط 6 با دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع در نیمه دوم سال جاری به اتمام برسد تا روند ساخت ایستگاه های آن نیز وارد مرحله جدیتری شود. ضمن اینکه بره برداری از پست برق جنوبی خط مذکور را نیز در دستور کار امسال داریم.

وی بیان داشت: در صورت تحقق برنامه عملیاتی مورد اشاره، میزان کارایی و بهره وری خط 6 به میزان قابل توجهی افزایش کمی و کیفی خواهد یافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز