ظهر امروز علیرضا عسکری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از واردات ۸ میلیون و ۴۲۴ هزار دُز واکسن کرونا توسط هلال احمر به کشور تاکنون خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا عسکری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و در راستای سیاست‌های اعلامی سازمان غذا و دارو، پس از تشکیل کارگروه تخصصی واردات و تأمین واکسن کرونا تلاش و رایزنی‌ها برای واردات واکسن مورد نیاز جامعه در دستور کار سازمان تدارکات پزشکی قرار گرفت.

وی ادامه داد: علیرغم ادعای بسیاری از شرکت‌ها در بخش‌های دولتی و خصوصی مبنی بر محیا کردن شرایط برای واردات واکسن کرونا از منابع معتبر بین‌المللی، تنها سازمان تدارکات پزشکی بود که پس از طی فرآیند طولانی مدت اخذ مجوز واردات واکسن کرونا از سازمان غذا و دارو، با هدف نهایی کردن توافق واردات 10 میلیون دز واکسن از منابع معتبر بین‌المللی که دارای تأییدیه مصرف اضطراری از سوی WHO  بودند شروع به رایزنی‌های داخلی و بین‌المللی کرد.

 مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی ابراز داشت: تا به امروز به تنهایی موفق به واردات 8 میلیون و 424 هزار و 400 دز واکسن کرونا در هفت پارت جداگانه شده است و این رقم در آینده نزدیک به سقف 10 میلیون دوز خواهد رسید.

عسکری افزود سازمان تدارکات پزشکی در صورت حمایت و تسهیل هماهنگی در سطح وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی آمادگی خود را برای عقد قرارداد برای تأمین و واردات 30 میلیون دز دیگر از منابع معتبر بین‌المللی را اعلام می‌کند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز