روز گذشته ده ها تن از خانواده ها و مالباختگان شرکت تعاونی رویش نواندیشان مقابل دفتر حجت الاسلام اژه ای رئیس قوه قضائیه تجمع کردند.

به گزارش مرور نیوز، به دنبال دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تسریع در رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی، روز گذشته ده ها تن از خانواده ها و مالباختگان شرکت تعاونی رویش نواندیشان ، اقدام به تجمع در مقابل دفتر رئیس قوق قضاییه کردند و خواستار رسیدگی سریع و تعیین تکلیف این پرونده شدند.

شرکت تعاونی رویش نواندیشان در سال های گذشته با جمع آوری ده‌ها میلیارد تومان از مردم به ویژه اقضار متوسط و متدین، با وعده پرداخت سودهای جذاب و علیرغم توسعه دارایی های خود و خرید زمین ها و مستغلات قابل توجه، از عمل به تعهدات خود شانه خالی کرده و بیش از دو سال است که حاضر به بازپرداخت وجوه طلبکاران نشده است.

لازم به ذکر است پرونده رسیدگی به این موضوع از سال ۹۸ در شعبه ۱۳ دادسرای ویژه جرایم اقتصادی تشکیل شده و علیرغم گذشته بیش از یک سال از تشکیل تنها جلسه دادگاه در این خصوص، هنوز منجر به صدور رای و اقدام در جهت پرداخت وجوه و مطالبات مردم نشده است.

با توجه به تأکید رئیس جدید قوه قوضاییه در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی و انتقاد از طولانی شدن رسیدگی به پرونده های جرایم اقتصادی، انتظار می رود اینگونه پرونده ها به سرعت تعیین تکلیف شود و طلبکاران که به شدت از کاهش ارزش سرمایه گذاری خود متضرر شده و از اطاله دادرسی شکایت دارند، به حقوق از دست رفته خود دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز