قیمت انواع میوه در نیمه تابستان ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس نرخنامه انواع میوه در نیمه تابستان 1400 در مقایسه با مدت مشابه سال‌های 98 و 99، فهرست میوه‌هایی که بیشترین و کمترین افزایش قیمت را در میادین میوه و تره بار داشته‌اند، اعلام شد.

بنا بر این گزارش، در نیمه تابستان 1400 نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، به ترتیب زردآلو و آلوی قطره طلا با بیش از دو برابر افزایش و انواع خربزه و گرمک با 49 درصد افزایش، بیشترین رشد قیمت و به ترتیب سیب گلاب با 11 درصد، انبه با 12 درصد و انجیر زرد با 14 درصد افزایش، کمترین رشد قیمت را داشتند.

این گزارش می‌افزاید، در نیمه تابستان 1400 نسبت به بازه زمانی مشابه سال 98 نیز به ترتیب خربزه مشهدی، انواع خربزه و گرمک و هندوانه با حدود 3 و نیم برابر افزایش، بیشترین رشد قیمت و به ترتیب شاتوت با 28 درصد، لیمو ترش مینابی با 32 درصد و تمشک با 33 درصد افزایش، کمترین رشد قیمت را داشته‌اند.

گفتنی است، با احتساب میانگین قیمت 30 قلم میوه در میادین میوه و تره بار، قیمت انواع میوه در نیمه تابستان 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 33 درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال 98 نیز بیش از دو برابر افزایش قیمت داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز