انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اصلاح قانون منع استقرار صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران گفت: این قانون باعث می شود تا صنایع استان تهران از حالت عقب ماندگی تکنولوژی به حالت روز تغییر کند.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه شورای بخش خصوصی و دولت، گفت: یکی از موانعی که پیش روی توسعه، نوسازی و به کارگیری تجهیزات روز در صنایع استان تهران شاهد بودیم، منع استقرار صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران بود که باعث می شد تا صنایع استان با تکنولوژی ۳۰ یا ۴۰ سال قبل به فعالیت ادامه دهند.

وی ادامه داد: این موضوع باعث می شود تا حالت فرسودگی و پیری را ما در صنایع استان تهران شاهد باشیم. دو سال کار کارشناسی انجام شده و براساس نظرات کارشناسی که محیط زیست ارائه شد منجر به انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان محیط زیست کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و براساس آن به هیات دولت پیشنهاد شد که تدابیری را اتخاذ کنیم تا برای توسعه و نوسازی صنایعی که در شهرک های صنعتی و واحدهای صنفی استقرار دارند این محدودیت را برداریم.

استاندار تهران گفت: نهایتا یک سیکل طولانی را هیات دولت در دستور کار قرار داد که ما از یک ظرفیت قانونی دیگر استفاده کردیم و مصوبه و قانون شده که تمامی صنایعی که دارای پروانه بهره برداری هستند برای توسعه، نوسازی در زنجیره تولید می توانند تکنولوژی به کار گیرند و تا دو برابر ظرفیت خود را افزایش دهند.

وی افزود: این کار باعث می شود تا صنایع استان تهران از حالت عقب ماندگی تکنولوژی را به حالت روز تغییر دهیم و سبب افزایش دو برابری تولید و اشتغال می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز