رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از احتمال انجام فاز دوم واکسن نوترکیب نورا روی سنین ۱۲ تا ۲۰ سال خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله امروز در نشست خبری در خصوص آغاز مرحله دوم کار آزمای بالینی واکسن کرونای نورا با اشاره به تلاش این دانشگاه کشور مقابله با کرونا اظهار داشت: این دانشگاه از اسفندماه سال گذشته شروع بکار کرد تا واکسن را طراحی کند.

وی ادامه‌داد:بالاخره یا گذشته و اوائل امسال نتایج تست های حیوانی را به وزارت بهداشت دادیم و آنها اجازه دادند که فاز یک مطالعه بالینی را شروع کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اضافه کرد: واکسن نوترکیب نورا و پروتیینی بودو انتظار می رفت در فاز یک سنجیده شود.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه سایت دانشگاه برای ثبت نام کنندگان باز شد و در مرحله اول بالینی ۷۰ نفر انتخاب و سه دز واکسن زده شد.

وی تصریح کرد:در روزهای ۲۱و ۳۵ بود که نتیجه اولیه اعلام و بعد از دز اول ،دوم و سوم نشان دادواکنش شدید نیست و خفیف و به صورت درد،تب مختصر وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به اینکه نشان داده شد عارضه بسیار کم بوده اضافه کرد: و عرضه ای برای عارضه تیپ ۳و۴ داشته باشد ندیدیم.

ابوالقاسمی افزود: در فاز دوم مذاکره یا وزارت بهداشت انجام شده تا این واکسن برای سنین ۱۲تا۲۰ سال واکسینه صورت گیرد که موافقت اولیه با این موضوع صورت گرفته است.البته این موضوع بعد از آغاز فاز دوم انجام شود.

وی متذکر شد:جوانان علاوه‌بر اینکه علائم شدید ندارند ناقل های زیادی هستند و امیدواریم بتوانیم این موافقت سازمان غذا و دارو را کسب کنیم و فاز دوم را انجام دهیم.

ابوالقاسمی اضافه کرد:تقاضا می کنیم فاز سوم را با فاز دوم انجام دهیم تا به سرعت به نتایج برسیم و به مرحله تولید برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله درصورت موافقت این تست را روی افرا ۱۲تا ۲۰سا ل انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به وضعیت خاص کرونایی در کشور،بیان داشت: اکنون سه چهارم تخت های عمومی بیمارستان بقیه الله در اشغال بیماران کرونایی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز