علی رستمی مدیرکل زندان‌های استان تهران در یک بازدید شبانه از ندامتگاه تهران بزرگ دیدن کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از قوه قضاییه، علی رستمی مدیرکل زندان‌های استان تهران در بازدید شبانه از ندامتگاه تهران بزرگ ضمن گفت‌وگو با مددجویان، کارکنان شیفتی و سربازان وظیفه و رسیدگی به مشکلات آنان عنوان کرد: بیشتر مشکلات ندامتگاه تهران بزرگ مانند سیستم آبرسانی، تعریض جاده و ساماندهی محیط اطراف آن به حوزه شهری مربوط می‌شود که نیازمند ارتقاء و گسترش همکاری‌های بین بخشی با مراکز و نهادهای دیگر است.

رستمی در این بازدید که به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی انجام داد، گفت: به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه‌های اجرایی، نقش مددکاران، روانشناسان و مشاوران در زندان‌های استان تهران بیش از پیش پررنگتر خواهد شد، زیرا قسمت مهمی از فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی بر دوش این گروه از کارکنان است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: از سوی دیگر، با توجه به شرایط سختی کار زندان ها، توجه به امور کارکنان در کنار اصلاح و تربیت مددجویان، می‌بایست در اولویت قرار گیرد زیرا که زندان‌ها نیز به مانند جامعه‌ای کوچک، اما با نیازهای یک جامعه بزرگ بایستی نگاه ویژه‌ای به آن شود.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی‌های ما برای اصلاح و تربیت زندانیان است و خواهد بود، هر شخصی علاقمند به قرار گرفتن در مسیر صحیح و سالم زندگی است، ولی بازگشت به جامعه و تبدیل شدن به شهروندی مفید مسیری سخت است، ولی قطعاً امری شدنی و امکان پذیر می‌باشد.

رستمی همچنین تأکید کرد: اعتقاد کلی سازمان زندان‌ها بر این است که اگر فردی با توجه به شرایط اجتماعی، اقتصادی و روانی مرتکب بزه و جرمی شد، نیازمند فرصتی دوباره برای اصلاح رفتار خود است و این فرصت با اجرا و عملیاتی کردن برنامه‎ها بصورت کاربردی و علمی، ارائه طرح و ایده‎های مفید توسط روانشناسان و ارتقای آموزش روانشناسان باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران در این بازدید، با مددجویان، کارکنان شیفتی و مددجویان نیز گفت‌وگو نموده، در خصوص ارتقای سطح خدمات رفاهی دستورات لازم را صادر نموده، سیستم آبرسانی این ندامتگاه و گزارش اقدامات انجام شده را بررسی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز