سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: تردد موتور سیکلت ٢۵٠سی سی به بالا در سطح شهر ممنوع است.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: تردد موتور سیکلت ٢۵٠سی سی به بالا در سطح شهر ممنوع است و هر زمانی پلیس وجود چنین موتور سیکلت های را در شهر ببیند با موتورسوار برخورد خواهدکرد همچنین موتور توقیف خواهد و به راحتی ترخیص نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از سرقت‌های انجام شده در سطح شهر توسط موتور سیکلت انجام می‌شود، تصریح کرد: اغلب سارقین موتور سیکلت‌ها را پوشش برای سرقت‌ها قرار می‌دهند که زمانی که پلیس برای پیگیری اقدام می‌کند متوجه می شود که بسیاری از پلاک های این موتور سیکلت ها مخدوش یا دست نویس است.

موقوفه‌ای با بیان اینکه اگر موتورسیلکتی با پلاک مخدوش توسط پلیس نیروی انتظامی و پلیس راهور مشاهده شود، توقیف می‌شود، ادامه داد: استفاده از موتورسیکلت در کلان شهرهایی مانند تهران در بسیاری از مواقع خوب و سریع  است اماتردد موتورسیکلت بدون پلاک، با پلاک مخدوش ، پلاک دستکاری شده جرم محسوب می شود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تأکید کرد: استفاده از هرگونه طلق مشکی برای پلاک موتورسیکلت که خوانش رقم پلاک را محدود کند، ممنوع است و پلیس با چنین مواردی برخورد کند حتما موتور سیکلت را توقیف می‌کند و مالک وسیله نقلیه به این راحتی نمی‌تواند موتور سیکلت خود را آزاد کند چراکه باید مراحل مختلفی از جمله پرداخت خلافی، دریافت معاینه فنی و... را به درستی انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز