وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی، سالروز شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) را تسلیت گفت.

به گزارش مرور نیوز، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی، سالروز شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) را تسلیت گفت و از فرهنگیان جامعه خواست، آموزه‌های این مکتب احیابخش را در نهاد فرزندان این سرزمین اسلامی، نهادینه کنند.

 در متن پیام تسلیت محسن حاجی میرزایی آمده است: در میانه «تابستان» و در دل این «فصل رویش و پویش»، ماهی رخ می نماید که اگر نیک بدان بنگریم، بی گمان آن را شبیه ترین ماه ها به «رُستن» و «رَستن» در می یابیم.

سخن از «محرم» است، همان ماهی که در آن، نمادین روزهایی در گاهنامه‌ی ذهن ها و ضمیرها نقش می بندد که به نور حسین، منوّر است و به زینت زینب، و به عطر عباس، معطر.

و چندی است که، «ماه تحصیلی محرم» با سرخ ترین طلوع هماره تاریخ از راه رسیده است تا بار دیگر با آموزگاری بزرگ آموزگار آگاهی و آزادی، «حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، بیاموزند هر که را خریدار خِرد، خواهان ایمان و خواستار عدالت است.

و این گونه حسین، این باغبان باغ بینش، بانی مکتبی می شود که در طول زمان و در عرض زمین، می آموزند هر آن که را مشتاق «رهایی از خود» و محتاج «ره یابی به خدا» است.

این جانب، ضمن پاسداشت ماه حزین محرم و درک عمیق «مصائب» و ادراک دقیق «مسائل» این «ماه تربیت و تزکیه» و ارج نهادن به «سعی و صبر» آسمانی «قافله ی عشق»، به ویژه قافله سالار آن «حضرت سیدالشهداء(ع)، مجدّانه از یکایک فرهنگیان جامعه، این «جاهدان عرصه آموزش» و «مجاهدان وادی پرورش» می خواهم، آموزگارانه با تدبّر فزون تر در فلسفه اصلاح آن مصلح سترگ که عبارتش عبرت انگیز و اشاراتش ارشادگر است، آموزه های زنده و ارزنده این مکتب احیابخش را در نهاد مخاطبان خاص خود، یعنی فرزندان این سرزمین اسلامی، نه نمادین، که نهادین کنند.

به گونه‌ای که قیام آن «قائد قائم»، در سوگ و سوز، محصور و در عزا و رثا، محدود نشود؛ که در آن صورت، ناخواسته از اهداف غایی قیامش، غافل و در درک اهداف عالیش، جاهل خواهیم گشت.

و دیگر آنکه با تعمّق افزون تر در چیستی، چرایی و چگونگی شاه بیت سروده سعادت آفرین محرم، یعنی «عاشورا»، از ظرف و ظرفیت هدایتگر آن، نه به عنوان یک جنگ که در سپیدی صبح آغاز می شود و در سیاهی شب پایان می پذیرد، بلکه به مثابه یک «فرهنگ» که جاری در تمام زمان ها و ساری در تمام زمین ها است، جامع ترین و جذاب ترین بهره ها را ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز