وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 78 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 29 مرداد 1400 با شاخص 78 در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 88 در وضعیت قابل قبول قرار داشته است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۲۹ مرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده‌ی ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

با تداوم این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد، علاوه براین حضور عوامل کافی در برخی ساعات بعدازظهر سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد که به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب تجمع ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت. افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز شنبه ( ۳۰ مرداد ۱۴۰۰) تاحدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد در طی روز باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد، همچنین با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق وجود خواهد داشت.

با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز