معاون درمان وزارت بهداشت گفت: روند ابتلاء به کرونا در بیشتر نقاط کشور ثابت شده اما با توجه به مناسبت‌ها نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت بعدازظهر جمعه در بازدید از بیمارستان کلاله در جمع خبرنگاران اظهارکرد: وضعیت کرونا در گلستان در چند روز گذشته پایدار شده و البته برای قضاوت زود است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار بیمار کرونایی در کشور بستری بوده و بیش از ۳۰ هزار نفر هم روزانه به صورت بستری موقت، خدمات دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: در برخی از استان‌ها مانند اصفهان، فارس و خراسان رضوی روند افزایشی همچنان ادامه دارد و بقیه استان‌ها به ثبات رسیده‌اند.

جان بابایی ادامه داد: روند ابتلاء به کرونا در بیشتر نقاط کشور ثابت شده اما با توجه به مناسبت‌ها نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از نظر زیرساختی تمام تلاش ما این است که مردم مشکلی از نظر تخت‌های بیمارستانی نداشته باشند و با توزیع دستگاه‌های اکسیژن ساز مشکل حادی در این زمینه نداشتیم.

وی با بیان اینکه مؤثرترین اقدام درمانی اکسیژن درمانی بیان کرد: با حمایت دولت، ستاد اجرایی فرمان و بنیاد مستضعفان تانک و کپسول‌های اکسیژن رسان تأمین و به استان‌ها اختصاص یافت و امیدواریم در هفته آینده شرایط بهتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز