مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید در ۱۳ استان کشور طی سه روز آینده خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید در ۱۳ استان کشور طی امروز (۳۰ مرداد) از تداوم این شرایط جوی در برخی نقاط کشور طی سه روز آینده خبر داد.

صادق ضیاییان اظهار کرد:  امروز (۳۰ مرداد) در برخی نقاط استان‌های مازندران، ارتفاعات در استان‌های اردبیل، زنجان، قزوین، سمنان، البرز و شرق تهران و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، استان هرمزگان و جنوب فارس افزایش ابر و گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقتی ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۳۱ مرداد) در شمال آذربایجان غربی، برخی مناطق مازندران، ارتفاعات سمنان و شرق تهران، برخی نقاط کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم این شرایط جوی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱ و ۲ شهریور) در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، برخی نقاط اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران گفت: این شرایط همچنین در استان‌های هرمزگان، مرکز و جنوب کرمان و جنوب فارس نیز ادامه دارد.

به گفته ضیاییان، چهارشنبه (۳ شهریور) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود همچنین امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ مرداد) در جنوب استان سمنان، شمال و شرق اصفهان، قم و جنوب تهران و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲ و ۳ شهریور) در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل با افزایش سرعت باد در برخی نقاط احتمال خیزش گردوخاک ‌پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۱ مرداد) صاف و در بعداز ظهر نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۱ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۴ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز