مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: طی دو روز گذشته همزمان با اتمام تعطیلی‌های مربوط به کرونا آمار مسافران حدود 40 درصد بیشتر شده است.

به گزارش مرور نیوز، علی عبدالله‌پور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره آمار مسافران مترو اظهار داشت: هفته گذشته همزمان با تعطیلی های اعلام شده آمار مسافران به شدت کاهش یافت و به 500 تا 400 هزار نفر در روز رسید.

وی با بیان اینکه طی دو روز گذشته همزمان با اتمام تعطیلی‌های مربوط به کرونا آمار مسافران حدود 40 درصد بیشتر شده است، گفت:‌ واکسیناسیون کارکنان مترو از هفته‌های گذشته آغاز شد و خوشبختانه بیش از 14500 نفر دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در مورد نرخ بلیت مترو گفت: هر ساله قیمت تمام شده بلیت مترو به شورای شهر اعلام می‌شود و پس از بررسی این موضوع و ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شورای شهری‌ها نرخ بلیت تغییر می‌کند.

عبدالله‌پور در پاسخ به این پرسش که علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرده در صورت پرداخت بدهی‌های دولت به شهرداری امکان ارزان شدن بلیت حمل و نقل عمومی وجود دارد و نظر شما در این زمینه چیست، گفت: باید این مسأله و قیمت تمام شده بلیت در شورا مطرح شود در حال حاضر دو قیمت تمام شده داریم یکی با استهلاک و دیگری بدون استهلاک که نرخ بلیت مترو با در نظرگرفتن استهلاک 20 هزار تومان و بدون استهلاک 11500 تومان است.

وی بیان داشت:از قیمت تمام شده باید یک سوم توسط شهروندان، یک سوم توسط شهرداری و یک سوم توسط دولت پرداخت شود که معمولا دولت هزینه در نظر گرفته شده را نمی‌پردازد و امیدواریم اقدامات لازم در این راستا توسط دولت جدید صورت پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز