معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تامین دارو و پشتیبانی از بیمارستان‌های خصوصی الزامی است گفت: اکنون ۳۰۰ شهید مدافع سلامت داریم که نیمی از آنها تعیین تکلیف نشده اند.

به گزارش مرور نیوز، محمد جهانگیری، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: برای ادامه کار کادر درمان الزاماتی وجود دارد که یکی از آنها هماهنگی در بخش‌های مختلف کشور است

وی افزود: کسی که در خط مقدم قرار دارد نباید ببیند در پشت سر حمایت نمی‌شود.

جهانگیری گفت: پشتیبانی‌ها باید از کادر درمان مؤثر باشد، زیرا در صورت فراگیر شدن واکسیناسیون نیز باید مراقب باشیم.

وی گفت: تامین دارو و پشتیبانی از بیمارستان‌های خصوصی الزامی است، زیرا آرامش ما حمایت از کادر درمان است.

جهانگیری افزود: اکنون ۳۰۰ شهید مدافع سلامت داریم که نیمی از آنها تعیین تکلیف نشده اند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: با توجه به اینکه جامعه پزشکی ما در دنیا مطرح است و بر اساس مبانی علمی حرکت می‌کنیم، اما مردم سردرگم هستند.

وی افزود: باید مردم بدانند در چه مسیری حرکت می‌کنیم و چه کاری باید انجام دهند.

جهانگیری با بیان اینکه واکسیناسیون خانواده‌های پزشکان و کادر درمان را روز نخست از وزارت بهداشت درخواست کرده بودیم، اما دیرهنگام با این موضوع موافقت شد، گفت: قول داده اند خانواده‌های پزشکان در سراسر کشور نیز واکسینه شوند و در تهران در پی مشخص کردن مکانی برای تزریق واکسن به خانواده‌های پزشکان هستیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی افزود: در زمینه کادر درمان نیز بسیاری از آنها واکسینه شده اند.

جهانگیری افزود: در سال ۹۹ بخش خصوصی پای کار مقابله با کرونا آمد و اکنون ۷۰ درصد بیماران کرونایی در کلینیک‌ها و مطب‌های خصوصی درمان سرپایی می‌شوند، اما تاکنون از منابع اختصاص داده شده به کرونا یک ریال به بخش خصوصی تزریق نشده است و حتی ارز دولتی نگرفته اند.

وی گفت: البته با همین شرایط تعدادی از بیمارستان‌های بخش خصوصی در زمینه بستری بیماران کرونایی فعال هستند.

جهانگیری افزود: از مردم عاجزانه درخواست می‌کنیم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا ما برای ارائه خدمت فرصت داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز