سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از جمع آوری۲۶۵۷ معتاد متجاهر از سطح معابر و خیابان های تهران خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در حاشیه اجرای طرح امنیت محله محور با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اجرای مطالبات مردمی از پلیس در سطح محلات شهر تهران، مرحله دیگری از طرح امنیت محله محور  با هدف پاکسازی مناطق آلوده، جمع آوری معتادان متجاهر و مبارزه با مواد مخدر و قاچاقچیان مواد مخدر در محدوده در سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری مناطق از مرکز و جنوب تهران از جمله شوش، هرندی، بازار و ... را در بر می‌گیرد، گفت: در اجرای این طرح ماموران پلیس پیشگیری ۲۶۵۷ معتاد متجاهر را از سطح معابر و خیابان ها جمع آوری کرده و به مراکز بازپروری و ترک اعتیاد تحویل دادند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری ۲۲۶ خرده فروش مواد مخدر نیز خبر داد و گفت: این افراد عمدتا با پرسه زنی در مناطق آلوده و مستعد حضور معتادان متجاهر اقدام به فروش مواد مخدر به معتادان کرده بودند که حضور آنان علاوه بر اینکه جرم محسوب می شود، موجب نگرانی خانواده ها و ساکنان و کسبه این محدوده نیز شده بود.

موقوفه ای با بیان اینکه ۱۱ قاچاقچی مواد مخدر نیز در این طرح شناسایی و دستگیر شدند، اظهار کرد: این افراد اقدام به توزیع مواد در میان خرده فروشان کرده بودند که با اقدامات پلیس شناسایی و دستگیر شدند. از دستگیرشدگان پنج دستگاه خودروی سواری نیز توقیف شد.

وی از انهدام باند شش نفره قاچاقچیان مواد مخدر در این محدوده نیز خبر داد و گفت: در مجموع در اجرای این طرح ۲۰۲ حکم قضایی اجرای شد و متهمان دستگیر شده نیز با پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

به گفته موقوفه ای اجرای طرح امنیت محله محور همچنان در سطح محلات شهر تهران ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز