فرشید ذبیحی در تشریح روند اجرای واکسیناسیون عشایر استان تهران گفت: به تمامی عشایر بالای ۱۸ سال واکسن تزریق شود و تیم های مرکز بهداشت با حضور در مناطق عشایر نشین مشغول واکسیناسیون هستند.

به گزارش مرور نیوز، فرشید ذبیحی در تشریح روند اجرای واکسیناسیون عشایر استان تهران گفت: عشایر استان تهران تا نیمه شهریورماه در مناطق ییلاقی (سردسیر) حضور دارند و پس از آن کوچ پاییزه عشایر از مناطق ییلاقی به مناطق قشلاقی استان آغاز خواهد شد . ۱۴ هزار و ۳۱۵ هزار نفر از عشایر کشور در استان تهران زندگی می‌کنند و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران جمعیت عشایر استان در ۴۰ سال گذشته تا حدودی ثابت بوده و دلیل آن هم این است که ظرفیت مراتع جوابگوی جمعیت بیشتر نیست.

به گفته وی، عشایر استان تهران، قشلاق را در جنوب‌شرقی استان و در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت و فصل ییلاق را در ارتفاعات البرز و در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه مستقر می‌شوند.

مدیر امور عشایر استان تهران افزود: بر همین اساس واکسیناسیون این جامعه تولید کننده، علیه ویروس کرونا در مناطق عشایری استان آغاز شده است. طرح واکسیناسیون عشایر استان تهران با همکاری فرمانداران و دانشگاه های علوم پزشکی در شهرستان های دماوند، فیروزکوه و شمیرانات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم اکنون عشایر استان تهران در مناطق ییلاقی استان حضور دارند طرح واکسیناسیون در این مناطق آغاز شده است و در این طرح قرار است به تمامی عشایر بالای ۱۸ سال واکسن تزریق شود و تیم های مرکز بهداشت با حضور در مناطق عشایر نشین مشغول واکسیناسیون هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به اقدامات مناسب بهداشتی در مناطق عشایری در این مدت هیچ یک از جمعیت عشایری استان تهران به کرونا مبتلا نشده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز