استاندار تهران گفت: شاید ما در مراجعان بیماران سرپایی و بستری ویژه سیر نزولی داشته باشیم، اما روند مرگ و میر حداقل تا هفت، هشت روز به همین شیوه باقی می‌ماند.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد کنترل کرونا گفت:طبق گزارش های ارائه شده متوجه شدیم که هوشیاری، مراقبت‌ها و دقتمان باید با قوت  ادامه پیدا کند تا شاهد سیر نزولی روند بیماری باشیم.

استاندار تهران افزود: شاید ما در مراجعان بیماران سرپایی و بستری ویژه سیر نزولی داشته باشیم، اما روند مرگ و میر حداقل تا هفت، هشت روز به همین شیوه باقی می‌ماند.

محسنی بند پی در ادامه گفت:ما چند پیشنهاد به ستاد کرونا ارائه دادیم که فاصله سنی و رده‌های سنی مبتلایان را در اختیار استان قرار دهند و پیشنهاد بعدی این است که پروتکل نویسی حتما در دانشگاه ها اجرایی شود. مثلا در وسایل نقلیه که روزانه جمعیت زیادی را حمل و نقل می کنند باید به طور دیگری کنترل شوند مثلا افراد با داشتن کارت واکسن بتوانند از وسایل نقلیه استفاده کنند.

وی افزود:خواهش ما از آقای زالی این است که متخصصین با توجه به سرعت همه گیری کرونا از نوع لامبدا جلسه‌ای بگذارند و برنامه‌ای داشته باشیم که چه اقدامات پیشگیرانه‌ای داشته باشیم که این بیماری با سرعت وارد کشور نشود و شاهد ورود سویه جدید بیماری نباشیم.

وی در پایان تصریح کرد: باید اقدامات علمی و تخصصی را در دستورکار خود داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز