استاندار تهران در مورد تمدید زمان بازنشستگی نیروهای کادر درمان، خاطرنشان کرد: مصوبه تمدید زمان بازنشستگی در شهریور ماه به اتمام می‌رسد و ما همچنان با کمبود و خستگی نیروی انسانی مواجه هستیم، لذا باید تدبیر لازم برای این چند مدل نیروی انسانی در نظر گرفته شود.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: گزارش‌ها نشان می‌دهد هشیاری، مراقبت و دقت باید مثل گذشته تداوم داشته باشد تا شاهد توقف و کاهش آمار این بیماری باشیم، با توجه به تجربه کشور هندوستان در شیوع دلتا استان‌هایی که بیش از سه ماه درگیر این ویروس بوده اند اکنون روند کاهشی را تجربه می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه روز دوشنبه، ۶۶۹ نفر از هموطنانمان در پی ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که همچنان عدد و رقم بالاست و حدود ۱۰ روز زمان می‌برد تا شاهد کاهش آمار فوتی و بستری‌ها باشیم.

استاندار تهران با اشاره به لزوم تفویض اختیارات استانی، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در استان‌ها وجود دارد، ساماندهی نوبت دهی الکترونیک واکسن در کلانشهری همچون تهران باید با در نظر گرفتن موارد مختلفی باشد، چراکه هر تجمعی ممکن است بی نظمی و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

محسنی بندپی گفت: پیشنهاد شد که رده بندی فعلی و فاصله این رده بندی‌ها در اختیار خود استان‌ها قرار بگیرد، همچنین پروتکل نویسی باید در معاونت بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران انجام شود، بی تردید مترویی که حدود یک میلیون مسافر در روز دارد باید شیوه نامه بهداشتی و تدوین پروتکل‌های متفاوتی را داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش آگاهی که در مورد ویروس لامبدا داریم و سرایت پذیری بالای آن تیم پزشکی تشکیل شود تا با توجه به احتمال ورود این سوش جدید در آینده و همزمانی با پایداری هوا که بر روی آن تاثیرگذار است نقشه راه دقیقی داشته باشیم.

استاندار تهران در مورد تمدید زمان بازنشستگی نیروهای کادر درمان، خاطرنشان کرد: مصوبه تمدید زمان بازنشستگی در شهریور ماه به اتمام می‌رسد و ما همچنان با کمبود و خستگی نیروی انسانی مواجه هستیم، لذا باید تدبیر لازم برای این چند مدل نیروی انسانی در نظر گرفته شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: قطعا باید برای افرادی که زمان تزریق دز دوم آنها فرا می‌رسد تمهیدات لازم را در نظر بگیریم، نباید فاصله دز اول و دوم زیاد شود؛چرا که ایمنی پایین می‌آید و مصونیت در مورد سوش‌های جدید که خطرناک تر و کشنده تر هستند کاهش پیدا می‌کند. باید تمهیدات لازم را برای سوش‌های احتمالی بعدی از طریق اقدامات علمی و تخصصی در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دستگاه‌هایی که همکاری لازم را ندارند ابتدا از طریق تذکر و اخطار و نهایتا از طریق اقدام حقوقی آنها را مجاب به رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهیم کرد؛ همچنین در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی باید خودروسازان همکاری لازم در جهت تجهیز مراکز واکسیناسیون داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز