سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگی در پی وقوع رگبار باران در برخی استان های کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ جمعه (۱۲ شهریورماه) در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران و شنبه (۱۳ شهریورماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال خسارت به محصولات کشاورزی بر اثر جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت و برخورد صاعقه و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به انتقال شلتوک به مکان‌های مسقف، خودداری از آتش زدن کاه کلش، انجام اقدامات لازم از سوی کارخانجات شالی کوبی جهت پوشش و ایمن‌سازی شلتوک‌های جمع‌آوری شده، تنظیم سطح آب استخرهای پرورش ماهی، توقف عملیات سمپاشی، محلول پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصول بادام زمینی به مکان‌های مسقف، خودداری عشایر و دامداران از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز