علیرضا زاکانی شهردار تهران تاکید کرد: ما ١٢ هزار متر بافت ناپایدار در تهران داریم که برای ما نوعی تهدید و هم فرصت است که امیدواریم مشکلات آن رفع شود.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای کسانی که عوارض‌ خودِ را نقدا پرداخت می‌کنند ٢٥ درصد جایزه خوش حسابی در نظر گرفته شد، ما طبق قانون حق تخفیف نداریم، اما این حق را داریم که جایزه خوش حسابی را مشخص کنیم و انشالله شهروندان از این مهلت ٢ ماهه استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که شهرداری در سال چه تعداد مجوز صادر می‌کند؟ گفت: عددی بین ٨ الی ٩ هزار است که این موضوع کاهش پیدا کرده است، اما تغییرات در شورای پنجم، موجب ایجاد انقباض برای شهر شد.

شهردار تهران بیان کرد: مصوبه دوم امروز، پیرامون بحث اربعین حسینی بود، همه ساله بخشی از زحمت کشان شهرداری برای خدمت اعزام می‌شدند که طی مصوبه، به ما سهمیه ٣٠٠ نفری داده شد و مقرر شد افراد ممتاز در نواحی انتخاب شوند.

زاکانی در ادامه گفت: این ٦ میلیارد اربعین محاسبه معاونت‌ها و شورا بوده و صورت مشخص داشته، جامیدواریم کار انجام شود البته باید شفاف باشد.

شهردار تهران بیان کرد: موضوع انتصابات شروع نشده و سر فرصت انجا که لازم است تغییرات انجام می‌شود.

شهردار تهران یادآور شد: سال قبل حدود ۶۷ درصد درآمد شهرداری از شهرسازی بوده که البته همه تراکم فروشی نیست و این اشتباه است که تمام ۶۷ درصد را تراکم فروشی می‌دانند، تراکم فروشی و شهر فروشی خط قرمز ما است و به سمت آن نخواهیم رفت.

وی تاکید کرد: ما ١٢ هزار متر بافت ناپایدار در تهران داریم که برای ما نوعی تهدید و هم فرصت است که امیدواریم مشکلات آن رفع شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز