مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: در صورت تامین به‌موقع منابع مالی، طی 6 ماهه دوم سال 1400 امکان بهره‌برداری از 7 ایستگاه جدید در خطوط 6 و 7 به همراه 9 کیلومتر مسیر، یک پست برق و فاز نخست پایانه زیرزمینی اکباتان وجود خواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز، نشست بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های پیش روی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه ( مترو ) در نیمه دوم سال جاری با حضور اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

طی این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر، معاون جدید حمل و نقل و ترافیک و مدیرعامل شرکت متروی تهران انجام شد، آخرین وضعیت پیشرفت فعالیت‌های عمرانی مترو به بحث و بررسی گذاشته شد و در ادامه، پروژه‌هایی که امکان افتتاح آنها تا پایان سال جاری وجود دارد، مطرح شده اند.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران، در صورت تامین به‌موقع منابع مالی، طی 6 ماهه دوم سال 1400 امکان بهره‌برداری از 7 ایستگاه جدید در خطوط 6 و 7 به همراه 9 کیلومتر مسیر، یک پست برق و همچنین فاز نخست پایانه زیرزمینی اکباتان وجود خواهد داشت.

تشریح برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک برای تامین هرچه سریعتر منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های مترو و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تسریع طرح‌های نیمه تمام شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی، از جمله مواردی بود که شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست به آنها اشاره کرد.

در پایان این جلسه، تلاش برای تکمیل هرچه سریعتر ایستگاه‌های باقی مانده خطوط هفتگانه مترو، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی و عملیاتی به همراه از سرگیری طرح‌های توسعه‌ای خطوط موجود در قالب انشعابات جدید، مورد تاکید رئیس و اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز