حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه اهمیت امنیت برای جامعه و مردم یک موضوع غیر قابل تردیدی است، گفت: اگر امنیت نباشد، اقتصاد، علم، دانش، پیشرفت، آسایش و زندگی، تفریح و گردش، خواب و خوراک هم نخواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی را به تمام عزیزانی که در رده‌های گوناگون این نیروی پر افتخار و با اقتدار خدمت می‌کنند، از فرماندهان گرانقدر تا سربازان جان بر کف مرز‌ها و همچنین در ماه شریف ربیع الاول که به سمت میلاد نورانی رسول مکرم اسلام و امام صادق (ع)، هستیم به همه پویندگان راه امامت تبریک عرض میکنم.

وی با بیان اینکه اهمیت امنیت برای جامعه و مردم یک موضوع غیر قابل تردیدی است، گفت: اگر امنیت نباشد، اقتصاد، علم، دانش، پیشرفت، آسایش و زندگی، تفریح و گردش، خواب و خوراک هم نخواهد بود.

دادستان کل کشور با اشاره به ناامنی در کشور افغانستان، بیان کرد: آمریکا ۲۰ سال آمد که مثلا امنیت را در این کشور برقرار کند که در آخر نه تنها امنیت برقرار نشد بلکه گروهی آمدند و ایت کشور را به دست گرفتند و دیروز هم در انفجار مسجد شیعیان بیش از ۱۰۰ نفر به شهادت رسیدند، فلذا قدر امنیت خود را بدانید.

وی با بیان اینکه امنیت به سه دسته فردی، اجتماعی و ملی تقسیم می‌شود، گفت: جامعه امنیت می‌خواهد، اما جامعه نباید امنیتی شود، اولی مطلوب و دومی نامطلوب است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که هم متوجه دستگاه قضایی و جزو تکالیف قوه قضاییه تعریف شده و یک موضوع فرا قوه‌ای است، بحث پیشگیری از جرم، تخلفات و ناامنی است.

وی افزود: نیرو‌های انتظامی، نظامی و اطلاعاتی به عنوان ضابط در کنار قوه قضاییه در امر پیشگیری در حال فعالیت هستند، در بحث پیشگیری باید بیشتر کار کنیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید تدبیری شود که جامعه شاهد ناامنی نباشد، اظهار کرد: سرقت چه خرد و چه کلانش یک ناامنی است که در جامعه متاسفانه وجود دارد، وظیفه دستگاه قضایی و انتظامی این‌است که درباره این موضوع به صورت جدی تدبیر و تعامل داشته باشند تا مردم از این ناامنی تعدی و اجاوز به مالشان در امان و راضی باشند.

وی افزود: به عنوان مدعی العموم می‌گویم زمانی که در بسیاری از مراجع قضایی حاصر می‌شویم مشاهده می‌کنیم که مقوله سرقت جزو اولین یا دومین مسئله است که با آن مواجه هستیم. باید کار کنیم تا ببینیم که چرا آمار سرقت بالا است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: پلیس می‌گوید که من سارق را دستگیر می‌کنم به مرجع قضایی می‌برم هنوز به اتاقم بازنگشتم سارق آزاد می‌شود! باید بررسی شود که اشکال این کار در کجاست؟

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز