سومین همایش بین الملی جوانان، حفاظت خاک و آب با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز، علی سلاجقه در  همایش بین الملی جوانان، حفاظت خاک و آب با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای بزرگ حفاظت آب و خاک مهین اسلامی و ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این نشست علمی،گفت: آب و خاک یکی از مسائل بنیادی همه کشور‌هاست و همه کشور‌های دنیا، برنامه و استراتژی‌های مدون عالمانه طراحی و اقدام می‌کنند.

وی با تاکید بر این که تغییر اقلیم از مسائل جدی حاکم بر دنیای امروز است، افزود: تغییر اقلیم بحث حفاظت از آب و خاک را شدیدا تحت تاثیر قرار داده و می‌طلبد با استفاده از رویکرد‌ها و علوم جدید شرایط حاکم بر دنیا، متخصصین و مجموعه علما اندیشمندان جوان به این موضوع ورود کنند و مورد پردازش قرار دهند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اثرات بیماری کووید ۱۹ بر محیط زیست گفت: شرایط پساکرونا ما را در معرض مباحث آب و خاک چه از نظر کیفی و چه کمی قرار می‌دهد.

وی افزود: از یک جنبه بحث کاهش آلاینده ها، کاهش تماس انسان با طبیعت، کاهش مسایل حمل و نقل زمینی و هوایی و همچنین بهره برداری‌های بی رویه‌ای که از زمین انجام می‌شود به نوعی تحث تاثیر قرار گرفته و احساس می‌کنیم این موارد کاهش پیدا کرده که همگی متاثر از این آلاینده هاست.

سلاجقه ادامه داد: از طرفی دیگر بحث آلاینده‌هایی است که ناشی از استفاده از مسائل مختلفی از جمله بحث دست کش ها، ماسک یا مسایل بیمارستانی است. به نوعی مقوله آب و خاک دنیا از جمله کشور ما را تحث تاثیر قرار داده است که امیدوارم دانشمندان جوان به این موضوع بپردازند و با برگزاری این همایش بین المللی از زوایای مختلف موضوع حفاظت خاک و آب که مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد شاهد دستاورد خوبی در این حوزه باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز