رئیس مرکز اطلاع رسانی و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در جاده های ۱۸ استان کشور در روزهای آتی با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ احمد شیرانی اظهار کرد: با توجه به صدور هشدار سازمان هواشناسی با سطح نارنجی برای استان‌های همدان، خراسان شمالی، اردبیل، کرمانشاه، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌گردد برای روز سه شنبه و چهارشنبه این هفته بارش شدید باران و برف و کاهش شدید دما در جاده‌های این استان‌ها رخ دهد.

وی افزود: بر این اساس هم‌وطنانی که قصد سفر در جاده‌های این استان‌ها را دارند می‌بایست آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط برفی و بارندگی را داشته باشند.

سرهنگ شیرانی بیان کرد: مطمئناً این برودت هوا باعث بروز زدگی و افزایش لغزندگی در جاده‌های کوهستانی نیز می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ و اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو قبل از سفر از الزامات رانندگی در این شرایط است.

وی گفت: رعایت احتیاط در رانندگی و همچنین رانندگی با سرعت مطمئنه و مراعات فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی در این شرایط موکدا توصیه می‌گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز