عضو شورای شهر تهران با اشاره به لزوم فوریت باز شدن قفل نوسازی و نهضت تولید مسکن در پایتخت گفت: باید ضوابط واقع بینانه باشد تا شهروندان توجیه اقتصادی برای نوسازی ملک فرسوده‌شان داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز، میثم مظفر عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت: حدود 100 روز کاری از فعالیت کاری مدیریت شهر جدید گذشته و هنوز بحث باز کردن قفل نوسازی املاک و تولید مسکن در تهران مطرح است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: ضرورت دارد که شهرداری با فوریت و اولویت موضوع نوسازی املاک و تولید مسکن را در دستورکار قرار دهد و با توجه به اینکه معاون شهرسازی شهرداری تغییر کرده دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم و باید قفل نوسازی باز و نهضت تولید مسکن انجام گیرد.

مظفر خاطرنشان کرد: منطقه 17 و 10 طرح درصد در آن انجام شده و من به شهروندان وعده داده‌ام که در صحن شورا موضوع نوسازی بافت فرسوده را مطرح کنم. باید ضوابط واقع بینانه باشد تا شهروندان توجیه اقتصادی برای نوسازی ملک فرسوده‌شان داشته باشند.

این عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: حدود 30 تا 40 درصد از املاک مناط 17 و 10 در معابری با عرض 3 متر و حتی 80 سانتی متر قرار گرفته و مسائل ایمنی و خدمات شهری همچنین سرانه‌ها باید متناظر با اختصاص تراکم باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز