فرمانده نیروی انتظامی از نخبگان کشور برای کمک به حل مشکلات ترافیکی از جمله ترافیک کلان‌شهرها و تصادفات دعوت به همکاری کرد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری در رزمایش طرح زمستانه پلیس و دیگر دستگاه‌های خدماتی و امدادی که با حضور وزیر راه، رئیس اورژانس کشور و دیگر مسئولان مربوطه برگزار شد، گفت: امیدواریم که زمستان امسال با کمترین میزان تصادفات و تلفات رانندگی به پایان برسد چرا که این موضوع یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب نیز بوده و ایشان تأکید دارند که تصادفات باید به حداقل خود برسند.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های مسئول باید برای تحقق این موضوع دست به دست هم بدهند و این خواسته رهبری را عملیاتی کنند، گفت:‌ مطمئن باشید حتی اگر یک نفر نیز کمتر کشته یا مصدوم شود این کار بزرگی است.

اشتری با بیان اینکه با یاری خدا در سال گذشته کاهش تلفات حوادث رانندگی را داشتیم، خاطر نشان کرد: این روند باید امسال هم ادامه پیدا کند و این موضوع نیازمند عزم و مشارکت همه دستگاه‌ها و البته همراهی خود مردم است.

فرمانده ناجا با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نخبگان پیرامون ضرورت حل مسئله ترافیک از طریق شیوه‌های علمی گفت: ‌مقام معظم رهبری در این دیدار به موضوع ترافیک اشاره و تأکید کردند که می‌توان این موضوع را از راه‌های علمی حل کرد. تقاضای ما از نخبگان کشور این است که به ما کمک کنند تا ما بتوانیم طرح‌های جدید را با استفاده از تکنولوژی های روز برای کاهش ترافیک و کاهش تصادفات و جانباختگان اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه حل مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ و تهران شدنی است، گفت:‌انشاءالله نیروی انتظامی در ادامه مسیری که با هوشمندسازی آغاز کرده بتواند با کمک دیگر دستگاه‌های مسئول این مهم را انجام دهد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه اظهارات خود به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها نیز اشاره کرد و گفت:‌ این موضوع در سنوات گذشته صورت گرفته و باید تشکر کنیم به خاطر نقاطی که ایمن‌سازی شده است. البته بخش عمده‌ای از این نقاط باقی مانده که امیدواریم حل و فصل شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز