سخنگوی شورای شهر تهران ضمن انتقاد از وضعیت خط 9 اتوبوس‌های تندرو گفت: کمبود نیروی اتوبوسرانی ضمن کاهش تعداد اتوبوس‌ها، باعث شده تا سرعت حرکت را برای جابجایی مسافر افزایش دهند و همین امر گاه باعث بروز خطراتی برای مسافرین شده است.

به گزارش مرور نیوز علیرضا نادعلی عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران طی تذکری نسبت به کمبود نیروی انسانی در شهرداری تهران انتقاد کرد و اظهار داشت: همانطور که در روزهای اخیر شاهد بوده‌ایم، تهران با مشکلات بزرگی نظیر ترافیک سنگین در برخی ساعات روز و آلودگی شدید هوای تهران مواجه است.

وی ادامه داد: در این میان گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش اثرات این دو مشکل، نقش چشمگیری دارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برای بررسی این موضوع بازدیدی سرزده از خط 9 اتوبوس‌های تندروی تهران داشتم، تصریح کرد: کمبود تعداد اتوبوس‌های فعال در خط علاوه بر تشدید مشکلات ذکر شده، گریبان‌گیر پرسنل خدوم اتوبوسرانی و رانندگان نیز شده است.

نادعلی افزود:کمبود نیروی این سازمان ضمن کاهش تعداد اتوبوس‌ها، باعث شده تا سرعت حرکت را برای جابجایی مسافر افزایش دهند که مسافرین در ایستگاه‌ها معطل نشوند و همین مهم گاه باعث بروز خطراتی برای مسافرین شده است و متاسفانه عدم پوشش بیمه بدنه باعث شده است تا رانندگان هزینه های مربوط به تصادفات را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش، بازنشستگی 800 نفر از پرسنل و بلاتکلیف ماندن استخدام 250 راننده و نیروی فنی باعث شده است تا ساعت کاری رانندگان بدون در نظر گرفتن حق و حقوق افزایش یابد.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از بلاتکلیفی طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت واحد اتوبوسرانی، گفت: معطل ماندن طرح طبقه بندی مشاغل از سال 1385، بی جواب ماندن درخواست افزایش حق جذب برای رانندگان و کارگران در حالی که مصوبه کمیسیون مربوطه در دوره گذشته را دارا می باشد و همچنین بی‌نظمی و گاه تبعیض در رفاهیات رانندگان (به طور مثال شارژ بن کارت رفاهی ایشان و پرداخت عیدی) از جمله خواسته‌های رانندگان بود.

نادعلی ادامه داد: از طرف دیگر هم صحبتی با مسافران این خط نیز حاکی از مواردی بود که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: مسئله زورگیری و جیب بری در ساعات شلوغی اتوبوس، از مسافران می شود، مورد تاکید مسافران این خط بود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: وضعیت نامطلوب نظافت ایستگاه‌ها و اتوبوس‌ها، عدم پاسخگویی سامانه‌های 137 و 1888، نبود تابلوهای راهنمای نام و روشنایی ایستگاه‌ها از جمله موارد گله مندی شهروندان بود.

نادعلی با اشاره به وجود معتادان متجاهر در مسیر خط 9 اتوبوس‌های تندرو، تصریح کرد: در طول مسیر نیز چیزی که به کرات قابل مشاهده بود، حضور معتادان در میانه بزرگراه امام علی (ع) بود.

وی ادامه داد: این مسئله علاوه بر این که باعث بروز سوانحی مانند تصادف با اتوبوس‌ها می‌شود، امنیت را از ایستگاه‌ها به حداقل رسانده و غارت اموال ایستگاه‌هایی که با هزینه ییت المال ساخته شده اند را به همراه دارد و متأسّفانه اکنون این ایستگاه‌ها نگهداشت خوبی نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران طی تذکری خطاب به شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک خواستار رفع مشکلات مطرح شده و در نهایت ارائه گزارش به شورای شهر تهران شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز