مدیر عامل شرکت متروتهران گفت: عملیات اجرایی پروژه احداث پایانه مترویی دولت آباد در خط 6 بزودی آغاز می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، علی امام مدیر عامل شرکت متروتهران درباره پروژه احداث پایانه دولت آباد اظهارداشت: پایانه دولت آباد به عنوان یک دپوی عملیاتی برای قطارهای شبکه مترو، ظرفیت پارک شبانه 58 رام قطاررا داشته و بهره برداری از آن در دو فاز پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت مترو، اهداف کارکردی پایانه دولت آباد را در مواردی همچون نگهداری واگن ها و انجام تعمیرات پیشگیرانه در 5 سطح، امکان شستشوی مکانیزه قطارها، مرمت قطارهای آسیب دیده، ایجاد فضایی برای توقف انواع کشنده های ریلی و جاده ای مرتبط با نگهداری خط و امداد و نجات، فراهم آمدن سالن وکارگاه تعمیرات الکتریکی و مکانیکی برای تجهیزات ثابت نصب شده در خط 6 و در نهایت مرکزفرمان پشتیبان خط 6 (به عنوان پشتیبان مرکز فرمان خیابان کالج ) برشمرد.

امام  با اشاره به اینکه ساخت این پایانه  43 هکتاری نه تنها به کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط 6 کمک می کند بلکه محلی برای تعمیرات اساسی چند خط دیگر شبکه مترو تهران نیز خواهد بود، گفت: احداث پایانه دولت آباد یکی از نیازهای اصلی خط 6 است که با بهره برداری از آن، وضعیت تردد قطارها در این خط به استانداردهای لازم نزدیک‌تر خواهد شد.

 پایانه دولت آباد در منطقه 20 و درضلع جنوبی بزرگراه آزادگان (در مجاورت بزرگراه امام علی(ع) )واقع شده ومقدمات لازم برای شروع عملیات اجرایی آن فراهم شده است. این پایانه دارای دو پارکینگ، ساختمان های تعمیرات سبک و نیمه سنگین وهمچنین تعمیرات اساسی ناوگان، مرکز کنترل، خط تست ، سالن ماشین امداد ، سالن تراش چرخ، سالن شستشو، سالن رنگ ،انبار مرکزی و بخش های متعدد دیگر خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز