داوطلبان حضور در مطالعات بالینی واکسن برکت (۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها) می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ دراین کارآزمایی حضور پیدا کنند.

به گزارش مرور نیوز، حامد حسینی مدیر اجرایی کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت اعلام کرد: داوطلبان حضور در مطالعات بالینی واکسن برکت (۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها) می‌توانند ازطریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ دراین کارآزمایی حضور پیدا کنند.

مسئول اجرای کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت با اعلام این خبر افزود: از هفته پایانی آبان‌ماه امسال پس از صدور مجوز وزارت بهداشت، مطالعات بالینی واکسن برکت بر روی داوطلبان ۱۲ تا ۱۸ ساله در تهران آغاز شد که در فاز اول به ۶۰ داوطلب واکسن تزریق می‌شود.

 حسینی افزود: در فاز دوم و طبق پروتکل تعریف شده، ۴۴۰ داوطلب دیگر باید واکسن برکت و واکسن مقایسه‌ای را دریافت کنند که از امروز داوطلبان عزیز می‌توانند ازطریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ و ورود به قسمت واکسن کوو ایران برکت، نسبت به ثبت‌نام در مطالعات اقدام نمایند.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد:با توجه به بازگشایی مدارس و شرایط اپیدمی ویروس کووید و رفع نگرانی والدین، تمام افرادی که دراین مطالعات شرکت می‌کنند حتما واکسن کرونا دریافت می‌کنند و برخلاف مطالعات بالینی بزرگسالان از پلاسیبو یا واکسن‌نما استفاده نخواهد شد.

وی در خصوص شرایط افرادی که می‌توانند در این مرحله داوطلب شوند، گفت: همه افراد ۱۲ تا ۱۸ سال که تاکنون سابقه واکسیناسیون کووید۱۹ نداشتند و هیچ نوع واکسن کرونایی دراین مدت تزریق نکردند میتوانند با ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

حسینی افزود: کارشناسان ما با داوطلبان تماس می‌گیرند و سوالات و معاینات تکمیلی را انجام میدهند و در خصوص مراحل و زمان انجام تزریق به آن‌ها اطلاعات لازم را ارئه میکنند.

وی در خصوص محل انجام مطالعات نیز گفت:کارآزمایی بالینی واکسن برکت در تهران انجام میشود و لذا همه افرادی که در تهران و شهر‌های اطراف و به طور کل افرادی که امکان تردد به تهران دارند، می‌توانند داوطلب این مرحله از مطالعات برکت شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز