رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از شهادت 7 مدافع سلامت این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مراسم گرامیداشت روز پرستار صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران و حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه و جمعی از پرستاران و اعضای کادر درمان این بیمارستان در مرکز همایش‌های صدرا برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در این مراسم اظهار کرد:حضرت زینب سلام علیها پرستاری در صحنه کربلا بودند شهادت در کربلا مسکوت نماند و به دنیا مخابره شد، ایشان بانوی عالمه و دانشمندی در زمان خودشان بودند. این شیر زن کربلا یار و یاور ائمه اطهار ع بودند و چه شایسته است که روز پرستار به نام ایشان مزین و نامگذاری شده است. در این بیمارستان به تبع از حضرت زینب سلام شاهد فداکاری پرستاران بودیم که به تاسی از ایشان بود.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته دیدیم که چه فداکاری هایی توسط این پرستاران و پیراپزشکان صورت گرفت و  منجر به شهادت ۷ شهید در این بیمارستان شد و این ها در بخش های مختلف بیمارستان خدمت رسانی می کردند.

وی با اشاره به ۱۶ آذرماه روز دانشجو گفت:  این روز در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار مهم است، برای اینکه بنیان ظلم و ستم در زمام پهلوی گذاشته شد و دیدیم که در کودتای ۲۸ مرداد با کمک غربی ها دولت ملی ما را  سرنگون کردند و پس از آن بود که جنبش دانشجویی ضد ظلم شکل گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز