شرکت مترو تهران اعلام کرد: افتتاح ۲ ایستگاه و ۵ ورودی جدید در مترو تهران طی پاییز امسال مدنظر شهرداری بود و اقدامات لازم صورت گرفت.

به گزارش مرور نیوز، شرکت مترو تهران اعلام کرد:  پاییز امسال، فصل پر خیر و برکتی در حوزه فعالیت های شرکت راه آهن شهری تهران و حومه بود. افتتاح ایستگاه شهید رضایی از خط ۶ در مهر ماه رخ داد و در کنار این  اتفاق خوب، ۵ ورودی جدید نیز طی ۳ ماه گذشته به بهره برداری رسیده است.

ورودی های دوم ایستگاه‌های برج میلاد ، بعثت ، رودکی ، مرزداران و همچنین ورودی سوم ایستگاه مهدیه از جمله افتتاحیه‌های جدید بوده است.

 از طرف دیگر آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ایستگاه توحید در خط ۷ که یک ایستگاه تقاطعی مهم در شبکه خطوط مترو پایتخت به حساب می آید، حکایت از آن دارد که این ایستگاه نیز تا پایان آذرماه قابلیت و آمادگی بهره برداری دارد.

 به مواردی که گفته شد،می توان آماده شدن مقدمات آغاز عملیات اجرایی دو طرح مهم شهری دیگر را هم اضافه کرد؛ یکی پروژه توسعه شرقی خط ۴ و دیگری پایانه دولت آباد که مربوط به خط ۶ است . هر دو طرح مذکور به مرحله ای رسیده اند که امکان شروع عملیات اجرایی آنها تا قبل از آغاز فصل زمستان وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز