سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای نسبت به وضعیت نارنجی هواشناسی در سه روز آینده هشدار داد.

به گزارش مرور نیوز، هشدار هواشناسی در سطح نارنجی از روز شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ آغاز می شود و روز سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ به پایان می رسد.

بر اساس همین گزارش، بارش باران، گاهی توام با وزش باد شدید موقت، در مناطق گرمسیر همراه با رعد و برق و در نواحی سردسیر و ارتفاعات بارش برف در مناطقی از استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان، غرب اصفهان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران، پیش بینی می شود.

برای روز یکشنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان و روز دوشنبه چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات غربی اصفهان، این وضعیت جوی پیش بینی می شود.

روز سه‌شنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شرق لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات استان های البرز، قزوین، تهران و غرب اصفهان، جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و برف گیر، پیش بینی می شود.

توصیه های هواشناسی

سازمان هواشناسی، از هموطنان درخواست دارد از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از هر گونه فعالیت‌های کوهنوردی، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، جمع آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آمادگی فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، راهداری، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی ناشی از بارش برف و وقوع سیلاب، از دیگر توصیه های ساسازمان هواشناسی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز