در پی وقوع حادثه برخورد دو قطار خط ۵ مترو تهران (کرج - تهران) و خارج شدن یکی از قطارها از ریل و مصدمان شدن تعدادی از مسافران، شهردار تهران در محل حادثه حاضر شد.

به گزارش مرور نیوز، در پی وقوع حادثه برخورد دو قطار خط 5 متروی تهران (کرج - تهران) و خارج شدن یکی از قطارها از ریل  و مصدوم شدن تعدادی از مسافران، علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور در محل حادثه حادثه دستوراتی را نیز به شفیعی معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران ابلاغ کرد.

وی در حاشیه این بازدید در گفتگوی تلویزیون با شبکه خبر درباره حادثه برخورد دو قطار در خط ۵ مترو گفت: خوشبختانه بخش عمده مصدومین به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند. به طور کلی از مصدومین این حادثه ۱۱ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ۹ نفر در وضعیت در حال ترخیص هستند. وضعیت ۲ نفر نیز نیاز به بررسی ویژه‌تری دارد که در حال رسیدگی به وضعیت آنها هستیم و امیدواریم به زودی بهبود یابند.

زاکانی درباره هزینه درمان مصدومین نیز گفت: تمامی این موارد تحت پوشش بیمه هستند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد اما خوشبختانه حادثه جانی جدی نداشتیم. البته بیشتر مصدومین به دلیل خروج واگن‌ها از ریل و شرایط اضطراری مصدوم شدند که تعداد مصدومین درون واگن‌ها ۵ الی ۶ نفر بود.

شهردار تهران با اشاره بر فعال سازی مجدد خط ۵ مترو اظهار داشت: این خط در حال حاضر از ایستگاه گلشهر تا وردآرود فعالیت عادی دارد و اختلاط ایجاد شده نیز با ناوگان اتوبوس رانی در حال جبران است.

زاکانی ادامه داد: همکاران بنده نیز در حال تلاش برای بازگشایی مسیر هستند و امیدواریم در ساعات آینده بتوانیم خدمت رسانی مترو به حالت عادی بازگردد.

وی با تاکید بر تلاش برای فعال سازی تردد قطارها در این مسیر برای زمان بازگشت مسافران از تهران به کرج بیان کرد: به طور کلی از مسیر استفاده از اتوبوس‌ها و سایر تمهیدات در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم.

شهردار تهران درباره علل این حادثه بیان کرد: تمامی صحبت‌های صورت گرفته فعلاً گمانه زنی است و هنوز نتیجه قطعی این حادثه مشخص نیست. بنابراین باید این موضوع در کمیسیون سوانح و توسط کارشناسان بررسی شود.

وی تاکید کرد: با دستور صادر شده برای تشکیل سریع کمیسیون سوانح، علل حادثه به زودی مشخص می‌شود.

شهردار تهران تصریح کرد: اما به طور کلی زمینه ساز این حوادث، فقر و عقب افتادگی مشخصی است که ناظر به تجهیز، اورهال و به روزرسانی ناوگان مترویی پایتخت و کمبودهای موجود است. امیدواریم با کارهای جدی در حال انجام، خدمات مترو را ارتقا بخشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز