سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در خصوص حادثه تصادف زنجیره‌ای واقع در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شیخ فضل‌الله روی پل ستارخان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مرور نیوز، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در خصوص حادثه تصادف زنجیره‌ای واقع در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شیخ فضل‌الله روی پل ستارخان توضیحاتی ارائه داد و گفت: ساعت ۲:۲۷ صبح امروز یک تصادف زنجیره‌ای به سامانه آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی شد که بلافاصله چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند که شامل دو گروه حریق و دو گروه نجات با امکانات کامل بودند. در این زمان ما شاهد بارش شدید باران نیز بودیم.

وی ادامه داد: در این حادثه ۱۴ دستگاه خودرو شامل ۹ خودروی سواری، یک دستگاه اتوبوس که خالی از مسافر بود و ۴ کامیون و کامیونت با یکدیگر برخورد کردند.

ملکی افزود: عموم برخوردها در این تصادف زنجیره‌ای سطحی بود اما در بخش اصلی و شدید تصادف، یک دستگاه پژو ۲۰۶ و یک کامیون کمپرسی با هم برخورد کرده بودند که مشاهده شد خودروی ۲۰۶ به صورت کامل متلاشی شده بود. در نهایت با جرثقیل، کامیون از روی خودرو برداشته شد و راننده پژو که جوانی حدوداً ۳۵ ساله بود تحویل عوامل اورژانس شد که به تائید آنها متأسفانه این فرد فوت کرد. راننده کامیون نیز فردی حدوداً ۶۰ ساله بود که تحویل عوامل اورژانس شد. در این عملیات بلافاصله عوامل راهور و اورژانس حضور داشتند که ترافیک زیادی نیز ایجاد شده بود. ایمن‌سازی توسط آتش‌نشانان در ساعت ۵ صبح به پایان رسید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران بیان کرد: عموم خودروها تک سرنشین بودند و پیش از رسیدن عوامل اورژانس از خودروهایشان پیاده شده بودند.

ملکی با اشاره به شرایط تصادف ۲۰۶ و کامیون گفت: به نظر می‌رسد ایمنی خودروها باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. در این تصادف شاهد بودیم که خودروی ۲۰۶ قابل تشخیص هم نبود و این نشان می‌دهد که ایمنی و مقاومت بدنه خودروها به امتحانات بیشتری نیاز دارد.

وی در پایان گفت: از رانندگان محترم تقاضا می‌شود در ساعات میانی شب و خصوصاً وقتی شاهد بارش باران هستیم، با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت کنند. سرعت مطمئنه بهتر از سرعت مجاز است چرا که در این شرایط راننده می‌تواند کنترل خودرو را به دست بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز