رئیس شورای شهر تهران گفت: اتوبوس خوابی بحث‌های حاشیه‌ای است و نباید اجازه چنین کاری دهند، اما کسی خوابش می‌برد که نمی‌توان کاری کرد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا با اشاره به مشکلات مترو و رفع شدن آن گفت: ما در انتظار رفع مشکلات مترو هستیم و امیدواریم عملیاتی شود از رییس جمهور انتظاراتی فراتر داریم.

وی گفت: تهران به شدت منتظر تجهیزات برای مترو است و اگر تهیه شود بله می‌توانیم به شهر‌های دیگر کمک کنیم.

به گفته چمران، در حال حاضر مترو تهران شرایط سختی دارد و چنین کمک‌هایی اصلا عملیاتی نمی‌شود، باید بودجه دولت باشد، اما در این بودجه ۵ هزار میلیارد لحاظ نشده و مجلس هم بعید است بتواند کاری کند، زیرا سخت است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز تصمیمی در مجلس گرفته نشده است، نمایندگان پیشنهاد‌هایی دادند و جلساتی هم برقرار شده است؛ قاعدتا امکان بازنگری در بودجه وجود دارد، اما تلاش دولت و مجلس این است که سقف بودجه حفظ شود.

چمران گفت: ما فکر می‌کنیم بودجه مترو از بسیاری از جا‌های دیگر واجب‌تر است، اما به هرحال تلاش می‌کنیم، بسیاری از این مسائل در هیات دولت مطرح و اصلاح شده، حضور زاکانی در هیات دولت موجب دفاع از این مسائل شده است.

به گفته رییس شورای شهر تهران، اتوبوس خوابی بحث‌های حاشیه‌ای است و نباید اجازه چنین کاری دهند، اما کسی خوابش می‌برد که نمی‌توان کاری کرد و باید ساماندهی شود.

چمران گفت: در رابطه با کمک تهران به مترو شهر‌های دیگر، چندی پیش حجت الاسلام رئیسی گفته بود که برخی خط‌های مترو قم آماده شده و تجهیزات آن از طریق تهران تامین شود و دولت هم چنین مساعدتی را دنبال می‌کند.

رئیس شورای شهر تهران در جلسه قبل شورای شهر درباره بودجه ١٤٠١ اعلام کرده بود که امکان بازنگری وجود دارد و باید اصلاح کرد زیرا اگر به مترو کمک شود قطعا به نتایج خوبی می‌رسیم و این بودجه لازم است به بخش حمل و نقل عمومی تزریق شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز