مدیر گروه تحقیقات بالینی انستیتو پاستور تهران، گفت: ما غیر از سویه دلتاکرون، بازهم شاهد ظهور واریانت‌های ترکیبی خواهیم بود، اما در حال حاضر موضوع حائز اهمیتی وجود ندارد.

به گزارش مرور نیوز، آمیتیس رمضانی درباره ظهور سویه دلتاکرون کرونا در قبرس، افزود: در حال حاضر قضاوت کردن درباره خطرناک بودن ظهور سویه‌های مختلف کرونا از جمله سویه دلتاکرون، زود است و صحبت کردن در مورد آن کار راحتی نیست.

وی با بیان اینکه اکنون نباید به سویه دلتاکرون کرونا متمرکز شد، اظهار داشت: بدون شک زمانی که واریانت‌هایی مثل دلتا و امیکرون با قدرت انتقال بالا در جهان شیوع پیدا کرده است، تبعا یکسری ترکیبات ویروسی شکل خواهد گرفت.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی، با اشاره به اینکه ویروس امیکرون نیز از ترکیب سویه‌های دلتا و بتا به وجود آمد، تاکید کرد: واقعیت آن است که ما غیر از سویه دلتاکرون، بازهم شاهد ظهور واریانت‌های ترکیبی در کشورهای مختلف خواهیم بود اما در حال حاضر موضوع حائز اهمیتی وجود ندارد.

رمضانی با بیان اینکه اکنون سویه امیکرون در جامعه حاکم بوده و همین موضوع باعث نگرانی شده است، گفت: سرایت ویروس امیکرون، به صورت انفجاری است و حتی افرادی که در این دو سال، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کرونا مبتلا نشدند، اکنون درگیر این ویروس هستند.

مدیر گروه تحقیقات بالینی انستیتو پاستور تهران، با تاکید بر اینکه احتمال نو ترکیب در بین واریانت‌های ویروس کرونا وجود دارد، افزود: زمانی که انتقال بیماری با جهش‌های خاص در ویروس شدت گیرد، باید در مورد شیوع آن نگران باشیم اما اینکه سویه دلتاکرون تا چه اندازه نگران کننده است، نیاز به بررسی بیشتر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز