مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور از ابلاغ آئین‌نامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی در شهرها خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، پوریا محمدیان مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورای هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در حاشیه بیست و هشتمین نشست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌  در حوزه حمل و نقل عمومی با محدودیت‌های بودجه‌ای مواجه هستیم ولی به هر حال در سرفصل‌های هر ساله موضوع حمل و نقل عمومی دیده می‌شود ولی اکنون نیازها بیشتر شده و الان به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که به حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی بیشتر توجه شود.

وی گفت: مسأله آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه حمل و نقل عمومی پیش از این نقطه ضعف بود و بر همین اساس سال 99 آئین‌نامه انضباط اجتماعی و نظم عمومی در دولت بر اساس موادی از احکام مربوطه مصوب و ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور گفت:‌برای ایجاد نظم ترافیکی در حوزه شهری و برون‌شهری در این آئین‌نامه اینکه هر دستگاهی چه نقشی داشته باشد مور توجه قرار گرفت.

محمدیان اعلام کرد:‌بنابراین بر اساس این آئین‌نامه وزارت کشور در حوزه شهری باید دستوری را تهیه می‌کرد و با رویکرد افزایش ایمنی و ارتقاء‌ آن همچنین توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار می‌گرفت.

وی بیان داشت:‌بر همین اساس اخیرا وزارت کشور ابلاغیه‌ای را برای این آئین‌نامه در نظر گرفت و تکالیف دستگاه‌ها و حوزه‌های شهری مشخص شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور گفت: سالانه باید گزارش شهرها در این زمینه دریافت و بتوانیم به افزایش ایمنی و ارتقاء آن و همچنین توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی دست یابیم که البته این موضوعات فرهنگی و اجتماعی نافی هزینه‌کرد در این حوزه‌ها نیست.

محمدیان گفت:‌سهم شهرداری‌ها از جرائم راهنمایی و رانندگی 60 درصد است و باید اقدامات لازم صورت گیرد تا این 60 درصد به شهرداری‌ها تخصیص یابد و از آن برای رفع نقاط حادثه‌خیز و رفع مشکلات ایمنی در شهرها استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز