وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیمی از شاغلان ما در وزارت آموزش و پرورش از بانوان هستند، اظهار کرد: اگر روی همین جمعیت سرمایه گذاری کنیم به موقعیت‌های خوبی می‌رسیم همچنین طی تحقیقات انجام داده شده، زنان در مدیریت‌های آموزشی بسیار دقیق‌تر از مردان هستند. در مدیریت‌هایی هم که دیدیم، زنان به دلیل ظرافت‌هایی که دارند می‌توانند مدیریت بهتری در مدارس داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز، یوسف نوری در همایش بانوی خردمند که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر صبح امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، به مقام زن در قرآن و احادیث اشاره کرد و گفت: در سیره حضرت رسول هم به خوبی عظمت مقام حضرت زهرا را می‌بینیم.

وی با اشاره به سالروز میلاد امام خمینی (ره) تاکید کرد: تهذیب در اندیشه‌های حضرت امام نقش ویژه ای داشته است شهدا هم اینگونه بودند. ما ۶ هزار شهیده زن در دفاع مقدس داریم که همه آنان دارای همین ویژگی تهذیب بودند. آنان از همین تهذیب و جهاد اکبر به قله‌های بشری رسیدند.

وزیر آموزش و پرورش، روش الگویی را اولین و مهم‌ترین روش تربیتی حضرت زهرا دانست و افزود: روش موعظه حسنه از روش‌های دیگر ایشان بود. مقام معظم رهبری دیروز در سخنان خود فرموند که همه اقدامات تربیتی ما باید در جهت ظلم ستیزی باشد. حضرت زهرا هم در برخورد با کودکان خود از روش موعظه حسنه استفاده می‌کردند و روش‌های تمثیلی، بازی با کودکان از جمله روش‌های تربیتی ایشان بود.

نوری با اشاره به اینکه نیمی از شاغلان ما در وزارت آموزش و پرورش از بانوان هستند، اظهار کرد: اگر روی همین جمعیت سرمایه گذاری کنیم به موقعیت‌های خوبی می‌رسیم همچنین طی تحقیقات انجام داده شده، زنان در مدیریت‌های آموزشی بسیار دقیق‌تر از مردان هستند. در مدیریت‌هایی هم که دیدیم، زنان به دلیل ظرافت‌هایی که دارند می‌توانند مدیریت بهتری در مدارس داشته باشند.

نوری با اشاره به دختران دانش آموز نیز گفت: ما بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز داریم که حدود نیمی از آنها دختر هستند، این ظرفیت‌هایی است که باید به آن توجه کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز