رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا آخرین وضعیت جوی جاده های کشور را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ احمد شیرانی گفت: برابر اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر نفوذ سامانه بارشی همراه با بارش برف در جاده‌های نیمه غربی و مرکزی و شمالی کشور و نشان هشدار در سطح نارنجی از سوی این سازمان، از روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۶ تا روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۸ این سامانه بارشی جاده‌های این استان‌ها را فرا می‌گیرد.

وی افزود: بر این اساس شرایط مناسبی برای سفرهای بین شهری در این استان‌ها وجود نخواهد داشت.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: بارش برف و باران، افزایش لغزندگی سطح راه، کاهش میدان دید رانندگان شرایط متفاوتی را در جاده‌ها ایجاد می‌کند.

شیرانی بیان کرد: رانندگی در این شرایط مستلزم رعایت سرعت مطمئنه و احتیاط بیشتر و همچنین حفظ فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی به منظور پیشگیری از تصادف است.

وی ادامه داد: برای رانندگی در این ایام در جاده‌ها همراه داشتن تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ در خودرو الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به محورهای اصلی که مسدود هستند، گفت: در کردستان محور دهگلان - حسین آباد، سقز و مریوان در کرمان محور ریگان - ایرانشهروشهداد، نهبندان، در هرمزگان محور بندرخمیر، بندرلنگه و در لرستان محور خرم آباد.پلدختر مسدود هستند.

وی با اشاره با محورهای فرعی دارای انسداد فصلی گفت: در همدان محور گنج نامه، تویسرکان، در کردستان محور سروآباد، پاوه، در کهگیلویه و بویر احمد محور سی سخت، پادنا، در اردبیل محور پونل، خلخال، در البرز محور هشتگرد، طالقان و در مازندران محکر وازک، بلده لاسم مسدود است.

شیرانی با اشاره به محورهای مسدود فرعی گفت: در کرمان محور قلعه گنج. رمشک، در سیستان و بلوچستان محور میل نادر، سفیدآبه، در هرمزگان محور زیاتعلی، فاریاب و در سمنان محور دیواج، گلوگاه مسدود هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز