براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه روز یکشنبه (۱۰ بهمن‌ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها است.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ با شاخص ۸۸ در وضعیت قابل قبول قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین ۹۲ در شرایط سالم قرار داشته است.

براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه روز یکشنبه (۱۰ بهمن‌ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها است. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه باعث کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. با کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۱۱ بهمن‌ماه) هم‌زمان با افزایش تردد خودروها، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. با شکل‌گیری ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه و رشد ابرناکی، تا حدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی و افزایش غلظت ذرات معلق در برخی مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز