براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه روز پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ کیفیت هوا برای گروه های حساس جامعه آلوده است.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ با شاخص ۱۳۰ ناسالم برای گروه های حساس جامعه است. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۱۴ بهمن ماه) با حاکمیت جو آرام و پایدار طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. با انباشت آلاینده‌ها ناشی از سکون جو تا صبح روز جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند. با حاکمیت جو آرام، تجمع آلاینده‌ها در طول روز ادامه خواهد یافت. به‌تدریج با شکل‌گیری ناپایداری جوی تا ساعات پایانی جمعه و افزایش تندی باد از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز