رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد در اکثر نقاط کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۶ بهمن‌ماه) در برخی مناطق آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و بصورت پراکنده در مازندران بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۲۷ بهمن‌ماه) در اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات رشته کوه البرز بارش باران و برق و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در برخی نقاط استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و همچنین در استان‌های همدان و مرکزی بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: پنج‌شنبه (۲۸ بهمن‌ماه) گستره بارش به شرق گیلان، مازندران، غرب گلستان و استان‌های البرز، تهران، قزوین و مرکزی محدود می‌شود و در برخی نقاط شرق و جنوب شرق نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیاییان با بیان اینکه جمعه (۲۹ بهمن‌ماه) جوی آرام و پایدار در کل کشور حاکم می‌شود، اظهار کرد:  شنبه (۳۰ بهمن‌ماه) افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت اصفهان، اراک، تهران، کرج و تبریز پیش‌بینی می‌شود و دوشنبه (۲ بهمن‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن ماه) نیمه ابری وگاهی بارش پراکنده و وزش باد و در بعضی ساعت‌ها غبارمحلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و برای روز پنج‌شنبه (۲۸ بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۶- و ۳- و شهر کرد با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز